Galerie Slováckého muzea

II. třída navštívila výukový program "Co je to krajina?"

Ve středu 22. 3. 2017 jsme se vypravili  do GALERIE SM v Uh. Hradišti.

Naším tématem byla krajina. Navázali jsme na měsíční téma Rozvoje čtenářské gramotnosti o naší planetě Zemi a ochraně přírody. Výukovým programem nás provedla paní Martykánová, krerá nám nejdříve představila vybraná krajinářská díla profesionálních umělců. Dokázali jsme správně odpovídat na otázky, co jednotlivá díla zobrazovala, dokázali jsme si přečíst jméno autora i název díla...

Potom jsme se pustili do vlastní práce - kreslili jsme krajinu. Každý si nejdříve zvolil formát svého díla a potom jsme povídali, co budeme kreslit. A dali jsme se do práce!

Poděkovali jsme za krásnou návštěvu, zapsali jsme se do knihy návštěvníků a vydali jsme se zpět do školy.

Druháci