Paní Mgr. T. Slováčková byla oceněna za vynikající pedagogickou práci.

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 ve velkém sále uherskohradiťšké reduty převzala paní učitelka Mgr. Taťána Slováčková ocenění Města Uherské Hradiště za vynikající pedagogickou práci.

Paní učitelka Taťána Slováčková pracuje v Základní škole a Mateřské škole v Uherském Hradišti na ulici Šafaříkova od roku 2009 a dlouhodobě se věnuje práci s dětmi s poruchami autistického spektra. Pod jejím vedením ve škole vznikla první specializovaná třída pro žáky s autismem v uherskohradišťském okrese. Díky empatickému, vždy pozitivnímu a profesně vynikajícímu přístupu paní učitelky Slováčkové ji děti z její třídy vnímají jako člena vlastní rodiny.

Ve škole paní učitelka Slováčková pracuje také jako metodička pro vzdělávání žáků s poruchami autistického spektra a jako supervizor pro práci s dětmi s autismem v mateřské škole. Každoročně je Mgr. Slováčková hlavní organizátorkou Mezinárodního dne zvýšení povědomí o autismu, který díky její dlouhodobé osvětové činnosti již přerostl brány školy a stal se veřejnou aktivitou v rámci našeho města. Paní učitelka je autorkou příspěvků v odborných sbornících a hostem odborných setkání i besed pro rodiče autistických dětí i veřejnost.

Přínos Mgr. Slováčkové pro výchovu a vzdělávání mladé generace je natolik významný, že si plně zaslouží společenské ocenění za svoji vysoce nadstandardní pedagogickou práci.

Paní učitelce srdečně blahopřejeme a přejeme jí hodně úspěchů a spokojenosti v pracovním i osobním životě.

Mgr. Taťána Slováčková - medailon

Televize Slovácko - Ocenění pedagogů městem Uherské Hradiště 12.4.2018