Slavnostní otevření školy

Hlavní budova školy po rekonstrukci opět slouží žákům.

První den letošního školního roku byl pro žáky a zaměstnance naší školy dnem velmi svátečním. Po ročním azylu v areálu Uherskohradišťské nemocnice, a.s. se vrátila výuka do nově zrekonstruované budovy na Šafaříkově ulici.

Slavnostního otevření se kromě našich žáků a jejich rodičů zúčastnil starosta města Uherské Hradiště a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pan ing. Stanislav Blaha, oba místostarostové města, pánové PhDr. Ivo Frolec a ing. Zdeněk Procházka, za zřizovatele školy paní Mgr. Jana Kapalková z Krajského úřadu Zlínského kraje a mnoho dalších milých hostů, kteří se svým rozhodnutím či prací na rekonstrukci školy podíleli a také zástupci spolupracujících organizací a sociálních partnerů školy.

Od letošního září se žáci vzdělávají v plně funkční a potřebám žáků se speciálními vzdělávacími potřebami do posledních detailů uzpůsobené, reprezentativní a esteticky hodnotné budově. Škola je zcela bezbariérová, vybavená výtahem, osmi barevně odlišenými kmenovými učebnami, dvěma odbornými učebnami terapií, počítačovou učebnou, hernou, nově vybavenou výdejnou stravy, jídelnou, množstvím uzpůsobených toalet  včetně sprch, sborovnou i kabinetem pro pedagogy. Navíc byla škola rozšířena o prostory bývalé charitní chráněné dílny, se kterými je spojena krytou chodbou. Celá budova je zateplena a byly vybudovány nové sítě.

Celkové náklady na rekonstrukci přesáhly částku 26 milionů korun, o které se podělilo Město Uherské Hradiště a Zlínský kraj, který přispěl částkou 10 milionů korun. Nyní může škola žákům nabízet kvalitní vzdělávání v nových, vhodných a důstojných prostorách.

Velké poděkování za realizaci akce posíláme
  • starostovi města panu ing. Stanislavu Blahovi, samosprávě a zaměstnancům Města Uherské Hradiště
  • Zlínskému kraji
  • společnosti GG ARCHICO
  • firmě STAMOS Uherské Hradiště.
  • všem dalším, kteří se na rekonstrukci školy podíleli
  • sociálním partnerům a sponzorům školy
Zapomenout s poděkováním nesmím na vedení Uherskohradišťské nemocnice, které škole po dobu jednoho školního roku, kdy probíhala rekonstrukce, poskytlo vlídný azyl a vysoce nadstandardní servis ve svých prostorách a také na obětavé zaměstnankyně naší organizace nejen za výborně zvládnutý loňský školní rok v nestandardních podmínkách, ale také za množství ochotně a dobře odvedené práce při stěhování a zařizování nových prostor.

Mgr. Karel Zerzáň, ředitel školy

Pozvánka small.png, 550x230, 157.11 KB

Podívejte se, co škole popřáli naši hosté:

Přání 01.png (.png, 591.29 KB)
Přání 02.png (.png, 1.16 MB)
Přání 03.png (.png, 2.81 MB)

Otevření naší školy na webu Města Uherské Hradiště:

zde

Web Města UH.png (.png, 844.22 KB)

Slovácký deník píše:

zde

Slovácký deník.png (.png, 398.44 KB)