Zápis žáků prvního ročníku na školní rok 2019/2020 24. 4. 2019

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální se uskuteční ve středu 24. dubna 2019. Podrobnější informace po kliknutí na nadpis článku.

Vánoční projektový den

... aneb jaké byly Vánoce za první republiky

Přípravy na nejkrásnější svátky v roce vrcholí a my ve škole zažíváme a poznáváme Vánoce z různých úhlů pohledu. Dnes jsme se snažili vrátit o sto let nazpět a vyzkoušeli si, jak slavili Vánoce naše prababičky a pradědečkové. Ranní společné setkání bylo hudební za tónů České mše vánoční Jana Jakuba Ryby s animacemi obrázků Josefa Lady. Nádherná tradiční vánoční hudba byla příjemnou změnou v čase, kdy se všude zpívají a hrají převážně koledy.

Druhá část projektového dne probíhala ve všech třídách, kde paní učitelky prezentovaly střípky prvorepblikových vánočních oslav. Ochutnávka tradičního cukroví a vánočních punčů nás provázela každým stanovištěm a my jsme měli možnost vyzkoušet výrobu ozdob na stromeček, lidové zvyky, hry s prvorepublikovými hračkami, přípravu slavnostního stolu, zdobení perníčků i pečení vánočky z devíti pramenů. Třeba se do Štědrého dne dočkáme i sněhu, jako na Ladových idylických vánočních pohlednicích.