Zápis žáků prvního ročníku na školní rok 2019/2020 24. 4. 2019

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální se uskuteční ve středu 24. dubna 2019. Podrobnější informace po kliknutí na nadpis článku.

Přípravy na Vánoce v mateřské škole

Jak jsme prožívali předvánoční čas.

Po celé dva týdny jsme se v naší mateřské škole pečlivě připravovali na nejkrásnější svátky v roce, které již klepou na dveře.

Vyrazili jsme na návštěvu do Slováckého muzea, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o vánočních tradicích, prohlédli jsme si betlém a různé druhy výzdoby vánočních stromečků. Kromě krásného zážitku jsme si s sebou odnesli také vánočního kapříka, kterého jsme si každý vyrobili.

Jeli jsme také navštívit naše nové kamarády do Mateřské školy v Jalubí. Velkým zážitkem byla již samotná cesta autobusem, kterou jsme všichni krásně zvládli. V tamní školce jsme si mohli vyzkoušet spoustu nových hraček, které nám děti rády půjčily. Společně jsme si namalovali obrázky a samozřejmě zazpívali vánoční koledy.

I poslední den předtím, než se vydáme na vánoční prázdniny, jsme si užili. Paní učitelka Eva Šmídová totiž přinesla saxofon a tak jsme si mohli zazpívat koledy s netradičním hudebním doprovodem. A poctivou vánoční přípravu jsme zakončili jak jinak, než na vánočních trzích na náměstí, kde jsme si koupili oplatek a ochutnali vánoční punč. Pomyslnou tečkou za vánočním laděním bylo zacinkání si na zvoneček splněných přání.

Všechny děti i kolektiv pracovníků z mateřské školy přeje krásné Vánoce.