Zápis žáků prvního ročníku na školní rok 2019/2020 24. 4. 2019

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální se uskuteční ve středu 24. dubna 2019. Podrobnější informace po kliknutí na nadpis článku.

Týden zimních sportů ve školce

Děti ve školce prožily zajímavý týden.

Bruslení, lyžování, hokej, tím vším jsme se v průběhu týdne v naší mateřské škole zabývali.

Začali jsme v pondělí bruslením na zimním stadionu. Bruslení sice trénujeme pravidelně, tentokrát nás však čekalo milé překvapení. Do kabiny se za námi přišli podívat opravdoví hokejisté z klubu HC Mařatice. A nepřišli rozhodně s prázdnou! Kromě zážitku nám věnovali také tři hokejové puky.

V úterý jsme výtvarně tvořili a vyrobili jsme si opravdové kluziště. Ve středu jsme se věnovali lyžování. Ukázali jsme si skutečnou lyžařskou výbavu, oblékli jsme lyžařku, vyzkoušeli si lyžáky a helmu a zazávodili jsme si na dřevěných lyžích. Čtvrtek se nesl ve znamení hokeje. Ukázali jsme si hokejovou výstroj a následně jsme do ní oblékli paní učitelku. Sportovní týden jsme završili návštěvou hokejisty a lyžařky, vyzkoušeli jsme si střelbu na branku a zafandili jsme si u sledování hokejového zápasu.

Děkujeme hokejistům z HC Mařatice za milou návštěvu a dárek a panu Fajkusovi za zapůjčení hokejové výstroje.

Jak jsme si celý týden užívali, se můžete podívat zde: