Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2019/2020 25. 4. 2019

V souladu s novelou zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) zveřejňujeme seznam přijatých žáků pod evidenčními čísly, která byla na základě žádosti podané zákonnými zástupci jednotlivým žákům přidělena.

Vlastivědná exkurze

II., IV, V. a X. třída po stopách Salašské tragédie.

Náš celoroční projekt, který mapuje 100 let od vzniku republiky, se právě teď nachází v neradostném období druhé světové války. Proto jsme se dnes vydali na místo, kde se těsně před koncem války odehrála tragédie, při níž zahynulo 20 občanů vesnice Salaš.

Na Salaši nás na Obecním úřadě přivítala starostka obce paní Jitka Točková a seznámila nás s událostmi, které 29. dubna 1945 poznamenaly mnoho občanů na Salaši. Poté jsme se vydali k Památníku padlých, který byl vystavěn přesně na místě, kde k této tragédii došlo asi 1,5 km od obce Salaš nad břehem potoku Salaška.

Na místě jsme si znovu četli o této události a prohlíželi fotografie padlých devatenácti mužů a jedné ženy, kteří zemřeli jako hrdinové den před osvobozením obce. Dodnes na Salaši žijí příbuzní padlých hrdinů a tuto událost si často připomínají. Památník obětem tragédie na Salaši a mnoho jiných pietních míst v našem nejbližším okolí všem připomínají hrůzy druhé světové války, na které by se nemělo zapomenout.

Děkujeme paní starostce obce Salaš za milé přivítání a možnost využít Obecní úřad jako minizákladnu pro naši vlastivědnou exkurzi.