Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2019/2020 25. 4. 2019

V souladu s novelou zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) zveřejňujeme seznam přijatých žáků pod evidenčními čísly, která byla na základě žádosti podané zákonnými zástupci jednotlivým žákům přidělena.

Masopust, šibřinky, fašank

Fašanková obchůzka dětí z MŠ Svatováclavská v naší škole

V naší škole dodržujeme lidové tradice a to se týká i masopustního veselí. Od rána jsme se ve IV. třídě připravovali na fašankovou návštěvu dětí z MŠ Svatováclavská. Čeká nás období čtyřicetidenního půstu, a proto je potřeba naposled nakrmit naše břicha laskominami v podobě tvarohových a škvarkových pagáčů, které jsme ve zjednodušené podobě upekli z listového těsta.

Průvod masek z nedaleké školky k nám do školy dorazil i s basou, kterou v jejich masopustním vystoupení děti pochovaly a plačky hlasitě oplakaly. Jako odměnu za milou návštěvu  jsme dětem darovali klobásy, koblihy a nezbytné sladkosti.