Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2019/2020 25. 4. 2019

V souladu s novelou zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) zveřejňujeme seznam přijatých žáků pod evidenčními čísly, která byla na základě žádosti podané zákonnými zástupci jednotlivým žákům přidělena.

Velký svět techniky

V. třída na exkurzi ve Vítkovicích v Ostravě

Velký svět techniky představuje expozice Svět civilizace, Svět vědy a objevů a Svět přírody. Hned na úvod jsme si vyzkoušeli, co všechno dokáže naše tělo, jak fungují svaly a srdce. Velkým zážitkem bylo obejít se na chvilku bez některého ze smyslů v temné a zvukotěsné komoře. Vynahradili jsme si to hned vzápětí při měření síly našeho hlasu.

Svět civilizace představuje globální problémy týkající se hospodaření s vodou, stravování, vzdělanosti, cestování lidí. Pobavili jsme se při Science show, kde jsme si zopakovali vědomosti z fyziky a chemie při práci s ohněm a různými plyny.

Prohlédli jsme vítkovické doly, které donedávna fungovaly a kde během největšího rozmachu pracovalo až 40 000 lidí.