Zápis žáků prvního ročníku na školní rok 2020/2021 1. 1. 2020

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální se uskuteční ve středu 22. dubna 2020. Podrobnější informace po kliknutí na nadpis článku.

Proč vybrat pro své dítě právě naši školu? 1. 1. 2020

Velký svět techniky

V. třída na exkurzi ve Vítkovicích v Ostravě

Velký svět techniky představuje expozice Svět civilizace, Svět vědy a objevů a Svět přírody. Hned na úvod jsme si vyzkoušeli, co všechno dokáže naše tělo, jak fungují svaly a srdce. Velkým zážitkem bylo obejít se na chvilku bez některého ze smyslů v temné a zvukotěsné komoře. Vynahradili jsme si to hned vzápětí při měření síly našeho hlasu.

Svět civilizace představuje globální problémy týkající se hospodaření s vodou, stravování, vzdělanosti, cestování lidí. Pobavili jsme se při Science show, kde jsme si zopakovali vědomosti z fyziky a chemie při práci s ohněm a různými plyny.

Prohlédli jsme vítkovické doly, které donedávna fungovaly a kde během největšího rozmachu pracovalo až 40 000 lidí.