Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2019/2020 25. 4. 2019

V souladu s novelou zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) zveřejňujeme seznam přijatých žáků pod evidenčními čísly, která byla na základě žádosti podané zákonnými zástupci jednotlivým žákům přidělena.

Exkurze v Legiovlaku

IV. a V. třída na prohlídce repliky vlaku čs. legií

Legiovlak je ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a jeho cesta skončí až v roce 2020.

Zejména klukům se líbily jednotlivé vagóny představující život vojáků bojujících za naši vlast, se zaujetím si prohlíželi válečné zbraně, kovářské i krejčovské vybavení vagónů, měli možnost se podívat i na dobový dokument, který nám pustili uvaděči v dobových uniformách.