Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2019/2020 25. 4. 2019

V souladu s novelou zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) zveřejňujeme seznam přijatých žáků pod evidenčními čísly, která byla na základě žádosti podané zákonnými zástupci jednotlivým žákům přidělena.

Ekoexkurze ke Dni Země

Návštívili jsme Ekocentrum Veronica v Hostětíně

V rámci environmentální výchovy se naši žáci vydali na návštěvu do vesničky Hostětín, která leží na moravsko - slovenském pomezí, asi 5 km od Slavičína. Vzdělávací a informační středisko Centrum Veronica působí v unikátním prostředí obce Hostětín, kteráje známá svými ekologickými projekty. Posláním centra je ukazovat na praktických příkladech a realizovaných modelových projektech, že vztah k přírodě, místním zdrojům a tradicím spolu s ohleduplným hospodařením může chránit životní prostředí a globální klima.

Naše dnešní návštěva probíhala za krásného slunečného počasí. Mohli jsme si tak užívat kouzelné prostředí rozlehlé zahrady a nejrůznější zákoutí s poznávacími ekoaktivitami. Někteří z nás se vydali i do vesnice na Hostětínskou ekohledačku Živ-li´s s živly. Poznali tak, jakým způsobem je možné respektovat a využívat přírodní živly jako je voda, oheň, zduch a země ku prospěchu člověka, aniž by příroda trpěla.

Naše dnešní návštěva v zajímavém a prospěšném Ekocentru Veronica byla uctěním Dne Země, který bývá každoročně 22.dubna. Lidé na celém světě si v tento den připomínají důležitost zachování udržitelnosti přírodních zdrojů na naší planetě, která trpí dopady lidského chování na životní prostředí. Ani my nejsme lhostejní a snažíme v rámci našich možností přistupovat k přírodě a životnímu prostředí zodpovědně.