Oznámení o provozu Základní školy a Mateřské školy Uherské Hradiště, Šafaříkova v období hlavních prázdnin 1. 7. 2019

Oznámení ředitele školy zobrazíte kliknutím na nadpis tohoto článku.

Oznámení o přerušení provozu mateřské školy v době letních prázdnin 8. 7. 2019

Informace najdete po kliknutí na nadpis příspěvku.

Zážitky z Prahy

Celodenní exkurze žáků IV. a V. třídy do našeho hlavního města.

Letos jsme tradiční exkurzi po Praze začali na významném místě českých dějin Vyšehradě. Ukázali jsme si bývalé opevnění, nejstarší zachovanou rotundu na území města Prahy, z vyhlídky jsme si prohlédli celé město. Na místě, kde podle pověsti skočil Horymír na Šemíkovi do Vltavy, jsme si celou pověst připomněli a poslechli si skladbu Vyšehrad od Bedřicha Smetany. Jeho hrob jsme potom navštívili na slavném vyšehradském hřbitově. Tam jsme si vzpomněli i na další slavné osobnosti včetně Boženy Němcové, Vítězslava Nezvala, Josefa Bicana, Milady Horákové a mnohých dalších. Návštěvu jsme zakončili prohlídkou baziliky sv. Petra a Pavla.

Naší další zastávkou bylo Národní zemědělské muzeum, kde nás přivítala Viktorova teta paní Katka Závadová. Domluvila nám lektorský program Lesníkův rok a prohlídky jednotlivých expozic: Myslivost, Rybářství, Gastronomie a Zemědelská technika.

V centru města jsme na závěr zhlédli výstavu v muzeu komunismu. Vystavené předměty a scény z let 1948 až 1989 nás uvedly do závěrečného tématu Minimálního preventivního programu 100 let republiky.