Zápis žáků prvního ročníku na školní rok 2020/2021 1. 1. 2020

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální se uskuteční ve středu 22. dubna 2020. Podrobnější informace po kliknutí na nadpis článku.

Proč vybrat pro své dítě právě naši školu? 1. 1. 2020

Hradišťské kašny

Žáci X. a IX. třídy absolvovali osvěžující okruh po hradišťských kašnách.

Školní rok ještě nekončí, ale lavice nám jsou už trochu malé. Využíváme tedy příležitost a vydáváme se na poznávací cestu po Uherském Hradišti. Cílem jsou všechny zámé a dostupné kašny i fontány.

Naše cesta vedla různými náměstími a nádvořími. Mohli jsme tak porovnat kašny historické s těmi moderními, něco se o nich dovědět a v tomto horkém počasí se u nich osvěžit, někde i napít. Měli jsme dokonce nečekané štěstí u kašny na Mariánském náměstí. V době naší prohlídky k ní zavítal i pan údržbáž a přímo před našima očima čistil výtoky kašny i její vodu.

Celá objevovací cesta tak byla hned v několika směrech příjemně občerstvující a svačina na nádvoří Jezuitské koleje u Café 21 posilňující.