Oznámení o provozu Základní školy a Mateřské školy Uherské Hradiště, Šafaříkova v období hlavních prázdnin 1. 7. 2019

Oznámení ředitele školy zobrazíte kliknutím na nadpis tohoto článku.

Oznámení o přerušení provozu mateřské školy v době letních prázdnin 8. 7. 2019

Informace najdete po kliknutí na nadpis příspěvku.

Hradišťské kašny

Žáci X. a IX. třídy absolvovali osvěžující okruh po hradišťských kašnách.

Školní rok ještě nekončí, ale lavice nám jsou už trochu malé. Využíváme tedy příležitost a vydáváme se na poznávací cestu po Uherském Hradišti. Cílem jsou všechny zámé a dostupné kašny i fontány.

Naše cesta vedla různými náměstími a nádvořími. Mohli jsme tak porovnat kašny historické s těmi moderními, něco se o nich dovědět a v tomto horkém počasí se u nich osvěžit, někde i napít. Měli jsme dokonce nečekané štěstí u kašny na Mariánském náměstí. V době naší prohlídky k ní zavítal i pan údržbáž a přímo před našima očima čistil výtoky kašny i její vodu.

Celá objevovací cesta tak byla hned v několika směrech příjemně občerstvující a svačina na nádvoří Jezuitské koleje u Café 21 posilňující.