Akademie pro radost 2. 12. 2019

Srdečně vás zveme na akademii, která se uskuteční v pondělí 2. prosince 2019 od 14:30 hodin ve Slováckém divadle. Pozvánku najdete po kliknutí na nadpis této zprávy.

Podzimní pracovní výchova

Učíme se dovednostem potřebným pro praktický život.

Pojďte společně s námi zavzpomínat, co všechno jsme si vyzkoušeli v hodinách pracovní výchovy. Ukážeme vám, že práce se rozhodně nebojíme.

Barevnost a rozmanitost plodů podzimu dává spoustu inspirace a nápadů. Proto jsme nasbírané přírodniny (kaštany, listí, šípky, šišky, větvičky, žaludy aj.) využili k tvorbě postaviček, zvířátek a dalších věcí dle vlastní fantazie. Také jsme tyto přírodniny využili na ozdobení podzimního ježečka a nebo hříbku.

Během podzimu jsme také vyzkoušeli práci s látkami. V místnostech snoezelen jsme potřebovali nové závěsy, tak jsme se pustili do práce. Nejprve jsme pomocí metru museli vše dobře proměřit, abychom věděli, kolik látky bude potřeba a poté jsme se vydali na nákup. Žáci si vyzkoušeli nakupování (říct, co chtějí, zaplatit a odnést látku). Ve škole nás čekal velký úkol - látku změřit podle velikosti závěsů, rozstříhat, sešpendlit a sešít na šicím stroji. Práce všechny moc bavila a žáci sami vymýšleli, co by si mohli příště ušít sami pro sebe.

Jeden podzimní týden je také týdnem knihy. Žáci si proto zkusili vyrobit záložky do knížek. K výrobě těchto záložek bylo potřeba papír, nůžky, lepidlo a hlavně velkou trpělivost. Dle návodu na skládání papíru, jsme se pustili do práce. Všechno žáci zvládli na výbornou a záložky si odnesli domů.

Jak se nám dařilo, uvidíte na fotkách.