Zápis žáků prvního ročníku na školní rok 2020/2021 1. 1. 2020

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální se uskuteční ve středu 22. dubna 2020. Podrobnější informace po kliknutí na nadpis článku.

Proč vybrat pro své dítě právě naši školu? 1. 1. 2020

Podzimní pracovní výchova

Učíme se dovednostem potřebným pro praktický život.

Pojďte společně s námi zavzpomínat, co všechno jsme si vyzkoušeli v hodinách pracovní výchovy. Ukážeme vám, že práce se rozhodně nebojíme.

Barevnost a rozmanitost plodů podzimu dává spoustu inspirace a nápadů. Proto jsme nasbírané přírodniny (kaštany, listí, šípky, šišky, větvičky, žaludy aj.) využili k tvorbě postaviček, zvířátek a dalších věcí dle vlastní fantazie. Také jsme tyto přírodniny využili na ozdobení podzimního ježečka a nebo hříbku.

Během podzimu jsme také vyzkoušeli práci s látkami. V místnostech snoezelen jsme potřebovali nové závěsy, tak jsme se pustili do práce. Nejprve jsme pomocí metru museli vše dobře proměřit, abychom věděli, kolik látky bude potřeba a poté jsme se vydali na nákup. Žáci si vyzkoušeli nakupování (říct, co chtějí, zaplatit a odnést látku). Ve škole nás čekal velký úkol - látku změřit podle velikosti závěsů, rozstříhat, sešpendlit a sešít na šicím stroji. Práce všechny moc bavila a žáci sami vymýšleli, co by si mohli příště ušít sami pro sebe.

Jeden podzimní týden je také týdnem knihy. Žáci si proto zkusili vyrobit záložky do knížek. K výrobě těchto záložek bylo potřeba papír, nůžky, lepidlo a hlavně velkou trpělivost. Dle návodu na skládání papíru, jsme se pustili do práce. Všechno žáci zvládli na výbornou a záložky si odnesli domů.

Jak se nám dařilo, uvidíte na fotkách.