Vánoční den otevřených dveří v ZŠ 20. 12. 2019

Srdečně zveme rodiče našich žáků na Vánoční den otevřených dveří v pátek 20. prosince 2019. Pozvánku zobrazíte kliknutím na nadpis příspěvku.

Učíme v projektech

Svatomartinská tradice ve výuce žáků IV. třídy.

Lidové tradice jsou motivem celého školního roku a my jsme do našeho projektového vyučování zařadili i Svatého Martina. Ten sice na bílém koni nepřijel, ale zato nám vyplnil výuku v posledních dnech.

V českém jazyce jsme si četli legendy, pracovali s textem a rozebírali pranostiky. V prvouce a výchově k občanství se učili o tradici svatomartinského posvícení a ve výtvarné a pracovní výchově tvořili a pekli svatomartinské rohlíčky.

Naše prožívání svatomartinských tradic budeme sdílet také v rámci mezinárodních projektů eTwinning. Proto jsme pracovali s dvojjazyčným receptem, aby se naši angličtináři procvičili také v této oblasti.