Zápis žáků prvního ročníku na školní rok 2020/2021 1. 1. 2020

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální se uskuteční ve středu 22. dubna 2020. Podrobnější informace po kliknutí na nadpis článku.

Proč vybrat pro své dítě právě naši školu? 1. 1. 2020

Muzeum myslivosti

Pokračujeme v rozšiřování našich znalostí exkurzí do muzea v Babicích.

V pondělí 27. ledna jsme se vypravili do Muzea myslivosti a pytláctví v Babicích Na Mýtince.

Mile nás přivítal pan Vranka a s poutavým povídáním nás provededl celým muzeem. Ve dvou skupinách jsme si prohlédli bohatou expozici památečních a historických mysliveckých i pytláckých pomůcek. Součástí byla také prohlídka krásných vycpanin a trofejí, nahlédli jsme i na fotografie z minulosti muzea.

Neméně krásná a bohatá byla také expozice “vesnice” a ukázka hospodářských strojů na dvoře a ve stodole.

Zlatým hřebem byla prohlídka voliér. Byli jsme překvapeni druhy bažantů. Většina z nás znala bažanta polního, ale dnes jsme spolu s ním mohli vidět i bažanta stříbrného, zlatého a královského. Jako v pohádce. Viděli jsme tedy bažanty netušených barev, s koroptvemi i perličkami.

Chvíli odpočinku se svačinou jsme si dopřáli v příjemném zázemí muzea.

Potěšila nás starostka obce, paní Mgr. Martina Horňáková, která nás přišla pozdravit.

Panu Vrankovi i paní starostce moc děkujeme za zážitek a nevšedně milé a vstřícné přijetí! Velmi se nám u vás líbilo.