Zápis žáků prvního ročníku na školní rok 2020/2021 1. 1. 2020

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální se uskuteční ve středu 22. dubna 2020. Podrobnější informace po kliknutí na nadpis článku.

Proč vybrat pro své dítě právě naši školu? 1. 1. 2020

Na Hromnice, o hodinu více ...

Projektová výuka ve IV. a V. třídě.

Lidové tradice nás provázejí celým rokem a dnes jsme si připomenuli tak trochu opomíjený svátek Hromnice. Ten má svůj původ už u starých Slovanů a později se začal slavit i v křesťanském světě.

Hromnice jako předzvěst jara jsme tedy náležitě oslavili zapálením očistného ohně a následovala oslava slovanského boha hromu Peruna, při které jsme mu pomáhali co největším rámusem. Tato část nám nedělala vůbec žádný problém.

Lidé na Hromnice dělali úklid nejen v domě a kolem domu, ale i ve svých duších. Proto jsme na papírek napsali naše strachy či obavy a papírek spálili. Tento rituál by nás měl od našich obav po celý rok ochránit. Na závěr jsme potrápili hlavy při hledání významu pranostik týkajících se Hromnic a vše podstatné zrekapitulovali. Doufáme, že jsme přispěli k brzkému příchodu jara, na které se tolik těšíme.

Zároveň jsme dnes přivítali novou spolužačku Elišku a doufáme, že se jí s námi bude líbit.