Proč vybrat pro své dítě právě naši školu? 1. 1. 2021

Výprava za zvířaty

Děti ze třetí a deváté třídy navštívily nedaleký přírodní areál.

Krásné podzimní počasí doslova lákalo k vycházce. Tentokrát jsme měli jasně stanovený cíl i trasu.

Poblíž řeky Moravy, v přírodním areálu s rybníčkem, nás čekalo překvapení. Krásná zahrada s ovocnými stromy a velkou spoustou domácích zvířat - s  drůbeží (různé druhy slepic, perličky, kohout i strašidelní krocani) , s klasickými i kamerunskými kozami, mladými lamami.

Raritou byla možnost zhlédnout káně harissovo a dokonce si ho s ochrannou rukavicí podržet.  Zvířata nebyla příliš plachá, mohla být tedy mezi dětmi navolno. Obzvlášť se nám zalíbila jedna z koz - černo bílá Borůvka - kterou snad časem uvidíme i v naší škole v rámci terapie. Děti měly ke krmení všech zvířat k dispozici sušené pečivo a zrní.

Celá akce proběhla ve veselém duchu a jako dárek jsme si odnesli různé druhy vajec a pár krůtích per.