Oznámení o provozu Základní školy a Mateřské školy Uherské Hradiště, Šafaříkova v období hlavních prázdnin 1. 7. 2022

Oznámení ředitele školy zobrazíte kliknutím na nadpis tohoto článku.

Proč vybrat pro své dítě právě naši školu? 1. 1. 2021

Vesele a hravě v duchu tříkrálovém

Děti deváté a třetí třídy v tandemu.

Šestý leden je významným svátkem všech křesťanů. V tento den přivedla hvězda slavné mudrce Melichara, Baltazara a Kašpara do Beléma, k narozenému Ježíškovi. Tak jako ostatní lidé, kteří přišli oslavit jeho narození a přinesli mu něco ze svých darů, rovněž i oni věnovali zlato, kadidlo i myrhu.

Každým rokem, dle této tradice, probíhá po naší škole novoroční obchůzka, která se váže k této události. Devátá i třetí třída v rámci společné výuky sestavila jedoduchý program, ve kterém žáci využili rytmizaci známých novoročních písní, pracovali s ilustracemi J. Lady, zhlédli prezentaci příběhu z Betléma na interaktivní tabuli.

Děti se zájmem sledovaly i velké barevné obrázky z Bible. Dále podpořily vizumotorickou koordinaci (skládáním kamínků nebo vpichováním špendlíků k označení trasy mudrců, uplatnily i některé  alternativní výtvarné techniky - tisk a frotáž.

Nově bylo využito i keramických figurek z betléma - představitelů jednotlivých povolání, kteří přinesli Ježíškovi vyrobené dary. Po vzoru fotografie vyhledávali deváťáci shodné figurky. Přestože úkol nebyl příliš jednoduchý, práce jim šla skvěle od ruky.

Závěrem jsme si všichni vyzkoušeli královské kostýmy. K práci skvěle posloužily i tablety, kde jsme v rámci zajímavé aplikace s hvězdami mohli králům ukázat cestu.