Pracovní výchova

...aneb, jak praví přísloví, bez práce nejsou koláče.

Během prvního pololetí jsme si vyzkoušeli nejrůznější činnosti, které nás těšily a také se nám třeba jednou budou hodit v životě.

A co tedy všechno zvládáme a co všechno jsme měli možnost si vyzkoušet?

Na podzim jsme měli projektový den Slavnosti vína a tak jsme se pustili do výroby kulis. Z kartonu jsme nejdříve museli rozřezat jednotlivé díly na kulisy a pak namalovat děvčicu a šohaje v kroji. Myslíme, že práce nám šla od ruky a výsledek byl velmi zdařilý. A když už jsme byli u těch tradic, zkusili jsme si udělat patenty. Příprava těsta z vařených brambor a správné smíchání potřebných ingrediencí není jen tak, ale podařilo se na výbornou.

Už jste někdy slyšeli o umění land art? My jsme si ho vyzkoušeli. Jedná se tvoření v přírodě výhradně z přírodních materiálů. Toto umění je velmi zajímavé, efektivní a levné. Zašli jsme do Kunovského lesa a tam postavili pár přístřešků pro zvířátka. Od tvorby z přírodních materiálů jsme neupustili ani v prostorách školy. A když nám došly přírodní materiály, pustili jsme se do tvorby z dalších, často pro ostatní nepotřebných nebo vyřazených materiálů. Z těchto materiálů tvoříme jen tak pro naši radost, ale i pro radost ostatních (třeba jsme ozdobili stromeček na Kolejním nádvoří).

S naší pracovní činností jsou spojené různé tradice a pranostiky (třeba sv. Martin, Vánoce). A jelikož v dnešní době je téměř nezbytností ovládat nejrůznější technické přístroje, vyzkoušeli jsme si práci v foťákem a zpracování fotek na počítači.

A co nás čeká v druhé polovině roku? Nechejte se překvapit a zatím se pojďte potěšit fotkamiz našeho úsilí ;-)