Každý doma, ale přesto společně, jsme si připomenuli Den Země.

Ve středu jsme si všichni připomenuli svátek naší planety Země a tady je přehled našich aktivit:

Terezka sadila s maminkou hroznové vino.

Standa zasadil vrbu a třídil odpad.

Míša Dvouletý třídil odpad a zaléval stromy. Přii nákupu používal nekonečné sáčky.

Eliška byla s tatínkem a sestrou na výlete přírodě. Posvačili a odpadky vzali s sebou a doma vyhodili.

S Vanesskou doma sázeli kytičky.

Kluci Sekaninovi sázeli bylinky.

Filip B. zasadil s maminkou strom a udělal si výlet do přírody. Také studoval příručku Kam s odpady, pracoval na zahradě a ještě stačil vyrábět herbář.

Monika Vybíralová sázela kytičky.

Nikol Pavelková zahradničila.

Tomášek Hejbal vynalézal nový způsob recyklace plastů.

Co dělala Karolínka Holasová napsala její maminka: „Dnes jsme s Kájou celé odpoledne sadily kytičky. Káji se zdálo, že máme v trávníku málo hlíny, takže místo v truhlíkách máme hlínu v trávníku. Pes byl taky moc čistý, tak ho posypala taky. Naštěstí hlíny bylo dost a vše se podařilo zasadit. Příští rok sadí kytky jen Kája a já se budu jen houpat na houpačce-je hotová zahradnice. Dnešní den země byl takový zemitý😃

Lukáš sbíral odpadky na procházce v Kunovském lese.

Jožinek pomáhal vysazovat truhlíky.

Míša Bednář třídil odpad.

Peťa byl na procházce s pejskem v lese.

Anička zalévala vysazenou zeleninu.

Nikolka Martišková radila rodičům, jak třídit odpad.

Filip Uher zaléval zahrádku.

Holky z Bělinky oslavily Den Země v přítomnosti stromů, květin a přátel na zahradě jejich domova. Objímaly stromy a poděkovaly jim za stín a energii, kterou jim do zahrady přináší.

Paní učitelka Magda se radovala z vypěstovaného tulipánu.

Paní vychovatelka Jitka se rozhodla, že nebude zbytečně jezdit autem a dokonce vyčistila studánku.

Paní učitelka Katka s dcerou sbírala odpadky na cyklostezce a zasadila bylinky.

Paní vychovatelka Helena začala s pěstováním biozeleniny a třídí odpad.

Paní učitelka Ivana třídila odpad a starala se o kytičky na zahrádce.

Paní učitelka Markéta přeměnila staré palety na záhony na jahody a zeleninu.

Paní učitelka Jitka stříhala keře na zahradě.

Paní učitelka Lucka toho stihla hodně: nechala naklíčit semínka řeřichy jako krmivo pro ptáčky, kteří na zahrádce sežrali všechny přísady salátu 🙂, přesazovala naklíčená semínka dýní, sadila květnatou louku do stínu, vytřídila z garáže 20 kg papíru a odvezla do sběrného kontejneru, kochala se jarní přírodou na cyklovýletech po okolí.

Paní vychovatelka Dana zasadila velmi prospěšnou a zdravou bylinku yzop, která navíc láká včely a tím zvyšuje opylování například ve vinicích.

Paní vychovatelka Lucka se také doma činila a napsala o tom: „Především nepoužíváme jednorázové materiály, do obchodu chodíme s obaly z domu a hlavně v doma ušitých, pratelných a opakovaně používaných rouškách. Četli jsme pohádku o energiích Země: Stanislava Šejblová: Abecedou za Přírodou: Jak se Slunce, voda a vítr hádaly. Na zahradě jsme sadili pažitku, dýně a melouny.“

Paní vychovatelka Radka nakoupila ekologické ponožky a tašku vyrobenou z PET lahví.

Paní učitelka Soňa zasadila muškáty a paní vychovatelka Jiřinka jahody.

Paní učitelka Tána postavila základ pro bylinkovou zahrádku.

Pan ředitel tento den vyměnil auto za kolo a paní zástupkyně zasadila velikonoční pomlázku a vyrazila na pěší výlet.

Paní učitelka Marcela učila svého vnuka poznávat stromy a paní učitelka Simona zase učila svého psa, aby nevyhrabával zahrádku, kam zasadila zeleninu.

Moc nás těší, že i takto na dálku dokážeme sdílet stejné principy.

"Malé věci někdy podporují velké".