Oznámení o přerušení provozu mateřské školy v době letních prázdnin 2. 7. 2021

Informace najdete po kliknutí na nadpis příspěvku.

Proč vybrat pro své dítě právě naši školu? 1. 1. 2021

Lidové tradice - Pálení čarodějnic

Projektová činnost ve IV. a V. třídě.

Poslední dubnový den jsme zasvětili další lidové tradici inspirované Filipojakubskou nocí, Walpuržinou nocí nebo jen tak obyčejně "čarodějnicím". V tento den prý bývají zlé síly nejmocnější, ale zřejmě nejen ty zlé, protože se nám v průběhu dopoledne podařilo zvládnout spoustu činností.

Zahájili jsme hudebními ukázkami s čarodějnickou tematikou, následovala prezentace s připomenutím významu této tradice a také pocvičení našich mozkových závitů při plnění úkolů v pracovních listech. Ani naše těla nazahálela a všichni si vyzkoušeli slalom na koštěti, hod hadem a hledání netopýrů.

V dalším bloku jsme využili technických vymožeností a procvičili se v čarodějnických únikových hrách a zábavných kvízech a cvičeních na iPadech. Novou sílu nám dodaly lektvary, které jsme připravovali z obvyklých čarovných surovin jako jsou např. kozí bobky, myší oči, bylinka zapomnění, ropuší jikry, pekelná síra apod.

Posilněni lektvary jsme z posledních sil vytvořili postavičky čarodějnic a jsme zvědaví, jak zvládnou dnešní magickou noc.