Exkurze PRAHA - TÁBOR

II. třída se vydala na dvoudenní exkurzi: "Po stopách Jana Husa a Jana Žižky"

V termínu 19. a 20. 4. 2017 jsme se vypravili na exkurzi do Prahy a do Tábora, abychom si prohloubili znalosti z tématu "Rozvoje a podpory čtenářské gramotnosti" - Jan Hus a Jan Žižka.

Díky v předstihu zakoupených jízdenek jsme cestovali REGIO JETEM, ČESKÝMI DRAHAMI, METREM, TRAMVAJÍ i LEO EXPRESEM!  Vybaveni zásobami a nezbytnými potřebami na dvoudenní exkurzi jsme se sešli na vlakovém nádraží a vypravili jsme se nejdříve do Prahy.

Po malé procházce po Václavském náměstí jsme se metrem přesunuli na Staroměstské náměstí, kde jsme nejdříve navštívili kostel sv. Mikuláše , který od roku 1920 slouží Církvi československé husitské. Prohlédli jsme si památník věnovaný odkazu mistra Jana Husa a nakonec jsme navštívili Betlémskou kapli na Starém Městě pražském. HUSŮV ODKAZ DNEŠKU: "Hus svým důrazem na pravdu přesahuje církevní prostředí a oslovuje celou společnost. Husův odkaz nám připomíná společenský rozměr biblické víry s důrazem na sociální spravedlnost a solidaritu."

Po obědě a malé procházce jsme se přesunuli vlakem do historického města Tábor, kde jsme se ubytovali ve školním zařízení: Hostel Bernarda Bolzana přímo v historické části města. Byli jsme zvědaví, tak jsme se vypravili na procházku a večeři. Potom už jenom sprcha a teplá postýlka.... V ubytovacím zařízení nám byla poskytnuta sleva i báječná snídaně!

Následující den ráno jsme nejdříve navštívili INFORMAČNÍ CENTRUM. Tady najdeme vždy informace. Cílem druhého dne bylo HUSITSKÉ MUZEUM. Nejdříve jsme se prošli podzemními chodbami pod historickým náměstím, které vznikly propojením sklepů měšťanských domů a dozvěděli jsme se od pana průvodce mnoho informací o založení města a životě lidí z období dob minulých. Pořídili jsme si i nezbytné "foto" se sochou Jana Žižky, která je  přímo na Žižkově náměstí. Následovala expozice "HUSITÉ", která byla zahájena krátkým filmem a pak pokračovala prohlídkou - jaké to bylo dříve, viděli jsme modely bitev s projekcí, krásný GOTICKÝ SÁL...

Po obědě jsme měli poslední cíl naší výpravy: "MUZEUM LEGA". Začínali jsme opět filmem -  jak se začalo LEGO vyrábět. Samotná výstava s možností rozpohybovat některé modely byla báječná!

Byl čas se vypravit na cestu domů - vlakem do Prahy a potom LEO EXPRESEM až do Starého Města.

Navštívili jsme krásná historická místa. Město Tábor nás okouzlilo! Je tam ještě mnoho dalších míst, které by určitě stály za návštěvu. Chladnější počasí nás neodradilo a všechno jsme zvládli! Potkali jsme se se spoustou příjemných lidí, kteří nám pomohli zabezpečit naše potřeby a předali nám spousty informací.

Děkujeme za účast i za pomoc paní Pavelkové i paní Sekaninové.