small2018.jpg, 550x413, 85.44 KB
20 LET 11.jpg, 500x154, 28.57 KB

Zaměření mateřské a základní školy

Vzděláváme děti a žáky s kombinovaným postižením (mentálním, smyslovým, tělesným), děti s nerovnoměrným vývojem, poruchami pozornosti, s těžkými vadami řeči a děti s poruchami autistického spektra.

Zařazení dítěte do systému speciálního vzdělávání probíhá na základě písemné žádosti zákonného zástupce žáka a doporučení školského poradenského zařízení. Školským poradenským zařízením jsou speciálně pedagogická centra a pedagogicko psychologické poradny.

Škola je certifikovaným pracovištěm konceptu bazální stimulace.

Podrobné informace o organizaci

• Informace dle zákona č.106/99 Sb.
    Informace dle zákona 106/99 Sb., o svobodném přístupu k informacím a vyhlášky 442/2006 Sb. v aktuálním znění. Data aktualizována k 1. 1. 2019.
  • Žáci přijatí ke vzdělávání
  • Centrum kolegiální podpory
  • GDPR
  • Whistleblowing
  • Prezentace školy
    Podívejte se na materiál prezentující činnost školy.
  • Mateřská škola
    Mateřská škola nabízí předškolní vzdělávání pro děti s mentálním, tělesným, smyslovým či kombinovaným postižením, pro děti s poruchami autistického spektra, s lehkou mozkovou dysfunkcí, poruchami pozornosti a psychickými problémy.
  • Základní škola
    Žáci naší školy se vzdělávají podle dvou vzdělávacích programů. Školní vzdělávací program Škola pro život je zpracován podle RVP pro základní vzdělání a je určen žákům s lehkým mentálním postižením. Vzdělávací program Základní škola speciální je určen žákům se středně težkým a těžkým mentálním postižením.
  • Školní družina
    Školní družina realizuje výchovnou, vzdělávací a zájmovou činnost mimo vyučování. Činnosti probíhají formou pravidelných nebo příležitostných aktivit z oblasti vzdělávací, odpočinkové, rekreační a zájmové.
  • Školní klub
    Školní klub je školské zařízení pro zájmové vzdělávání, poskytující účastníkům naplnění volného času zájmovými činnostmi zaměřenými na zájmové oblasti navazující na školní výuku. V naší škole byl školní klub zřízen rozhodnutím Rady Zlínského kraje od 1. ledna 2013.
  • Školní jídelna - výdejna
    Obědy pro naše žáky jsou zajištěny ve výdejnách stravy v hlavní budově školy na Šafaříkově ulici a v mateřské škole. Jídelní lístky najdete na nástěnkách ve škole.
  • Historie školy
    Stručnou historii základní školy a mateřské školy najdete zde.
  • Prohlášení o přístupnosti