Oznámení o provozu Základní školy a Mateřské školy Uherské Hradiště, Šafaříkova v období hlavních prázdnin 1. 7. 2024

Oznámení ředitele školy zobrazíte kliknutím na nadpis tohoto článku.

Slavili jsme 30!

V pátek 17. května 2024 škola oslavila 30. výročí založení.

Pátek 17. května se pro Základní školu a Mateřskou školu v Uherském Hradišti na ulici Šafaříkova stal výjimečným dnem plným radosti a vzpomínek. Škola oslavovala 30. výročí a k této příležitosti se sešli milí hosté, aby společně oslavili její bohatou historii a pozoruhodné vize do budoucna.

Mezi gratulanty nechyběla paní Zuzana Fišerová, radní pro školství Zlínského kraje, pan Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, s chotí, paní Marta Elfmarková, zakladatelka a první ředitelka školy, a mnoho dalších významných osobností. Slavnostní atmosféru dotvářeli bývalí a současní žáci s rodiči, sponzoři, sociální partneři, ředitelé spřátelených škol, podporovatelé a přátelé školy, kteří tvoří neodmyslitelnou součást školní komunity.

První část oslav se odehrála na školní zahradě. Milá slova gratulantů doplňoval pestrý program připravený pedagogy a žáky školy. Po oficiální části následovala prohlídka budovy, která všem účastníkům zprostředkovala jedinečný pohled na zázemí školy a její aktivity.

Hosté měli možnost nahlédnout do starých školních kronik a seznámit se s historií a tradicemi školy. Zároveň si vyzkoušeli některé z aktivit, které běžně probíhají ve výuce, a na vlastní kůži tak zažili inovativní přístupy ke vzdělávání. Vrcholem prohlídky bylo představení krátkého filmu o metodách práce s dětmi a žáky, prezentace nového školního loga, moderních učeben pro multisenzorickou terapii snoezelen a využití nejnovějších ICT pomůcek.

Slavnostní odpoledne vyvrcholilo vynikajícím pohoštěním připraveným studenty a pedagogy SŠPHZ v Uherském Hradišti. V přátelské atmosféře se hosté s chutí bavili a sdíleli své dojmy z oslav.

Poděkování za zdárný průběh celé akce patří všem milým hostům, spolupracovníkům, sponzorům a fandům, kteří školu dlouhodobě podporují. Zvláštní poděkování patří žákům a zaměstnancům, kteří se s nadšením a obětavostí podíleli na přípravě a realizaci oslav. Díky jejich úsilí se tento den stal nezapomenutelným svátkem pro celou školní komunitu.

Reportáž Televize TVS

Videozáznam oficiální části oslav

Výročí školy na FB města Uherské Hradiště

Kliknutím zvětšíte., 452x600, 398.58 KBKliknutím zvětšíte.