O právech lidí s postižením 1. 1. 2023

Vzdělávání dětí a žáků se vzácnými onemocněními 1. 1. 2023

Skauting v dobách totality

Účastníme se projektu JSNS Příběhy bezpráví

V rámci listopadového projektu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni jsme do naší školy pozvali milého hosta, kterým byl Vítězslav Rosůlek alias Bufi. Bufi je dlouholetá přezdívka ze skautu, ve kterém je náš host aktivně činný přes padesát let. Bufi nám nastínil historii skautingu v Uherském Hradišti a rozpovídal se hlavně o období, kdy byl skauting oficiálně zakázaný. Přesto se podařilo jeho myšlenky i aktivity nadále šířit pod zástěrkou Pionýrské organizace.

Bufiho vyprávění doplněné fotografiemi bylo moc zajímavé a my přejeme nejen jemu, ale i všem skautům, aby se jim dařilo, a aby pomáhali vychovávat další generace dětí, které přijmou skautské zásady za své a budou se jimi řídit.