Zápis žáků prvního ročníku na školní rok 2019/2020 24. 4. 2019

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální se uskuteční ve středu 24. dubna 2019. Podrobnější informace po kliknutí na nadpis článku.

Naše město - 2. světová válka

Vycházka a projektový den ve II. třídě

V pondělí 21. 1. 2019 jsme se vydali do sychravého zimního počasí po stopách pamětních míst 2. světové války v našem městě. Navštívili jsme památník 2. světové války na Náměstí Míru, Zeleném náměstí, Pamětní desku v budově Slováckého divadla, Pamětní desku na Mariánském náměstí a v Nádražní ulici - místa, na kterých vzpomínáme na oběti 2. světové války. Cestou jsme se zahřáli v Cafe21 ovocným čajem s citronem a medem.

Ve středu 23. 1. jsme ve II. třídě měli Třídní projektový den na téma 2. světové války a také jsme si povídali o našem městě v tomto období. Pracovali jsme s knihami - četli jsme, prohlíželi jsme si obrázky... Prohlíželi jsme si fotografie, dokumenty a také jsme shlédli ukázky z filmů z 2. světové války. Také jsme pochodovali jako vojáci! Porovnávali jsme fotografie míst z našeho města z období války a v dnešní době.