Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2019/2020 25. 4. 2019

V souladu s novelou zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) zveřejňujeme seznam přijatých žáků pod evidenčními čísly, která byla na základě žádosti podané zákonnými zástupci jednotlivým žákům přidělena.

Velikonoce v mateřské škole

Týden před Velikonocemi jsme věnovali přípravě na tyto svátky jara.

Tradičně jsme navštívili Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, kde jsme se dozvěděli něco o velikonočních tradicích, prohlédli si expozici a v neposlední řadě také vyrobili kuřátka schovaná v ozdobeném vajíčku.

Několik dní nám na oknech klíčila semínka řeřichy a osení a aby byl pohled na naše zahradnické dílo ještě veselejší, vylepšili jsme truhlíky s osením barevnými zápichy ve tvaru vajíček. Řeřicha se nám moc hodila do vajíčkové pomazánky, kterou jsme sami umíchali. Po pomazánkách na nás čekalo ještě sladké překvapení v podobě velikonočního beránka, na jehož přípravě jsme se také každý podíleli.

Velikonoce si nelze představit bez barvení vajíček. Zkusili jsme si techniku zapouštění temper do klovatiny a namáčení v koření. Příprava na Velikonoce vyvrcholila nefalšovanou "mrskačkou", kde se plně projevila pánská početní převaha. Kluci si vykoledovali vajíčka a nějakou tu sladkou odměnu a děvčata včetně paní učitelek nám do příštího roku určitě neuschnou.

Jak jsme slavili Velikonoce se můžete podívat zde: