IV. a V. třída v Centru slováckých tradic

co se děje s ovocem na Slovácku

Naše exkurze začala prohlídkou historických předmětů spojených s výrobou vína na našem území. Seznámili jsme se s procesem pálení trnek nebo hrušek v místní pálenici a dozvěděli se, jaké druhy ovoce se zpracovávají na Slovácku.

Místní vinař pan Železník nám potom ukázal, jak to vypadá v pravém vinném sklípku a kolik práce je potřeba kolem výroby vína. Sladké modré hrozny jsme u něho doma i ochutnali. Za jeho ochotu moc děkujeme.