Vánoční den otevřených dveří v ZŠ 20. 12. 2019

Srdečně zveme rodiče našich žáků na Vánoční den otevřených dveří v pátek 20. prosince 2019. Pozvánku zobrazíte kliknutím na nadpis příspěvku.

Lidové motivy na talíři

Spolupráce se studenty Střední uměckoprůmyslové školy.

Spolupráce se studenty uměleckých oborů probíhá už řadu let při akci Malování v plenéru. Dnes jsme zahájili další dlouhodobý projekt, který našim žákům přinese nejen práci s netradičními materiály jako jsou keramika, textil nebo sítotisk, ale hlavně radost z výsledků vlastní práce ve spolupráci se studenty střední uměleckoprůmyslové školy.

Žáci základní i mateřské školy dopoledne zdobili předem připravené keramické talíře, na které malovali nebo vyškrabávali vlastní lidové motivy zvířat - téma bylo zvoleno v návaznosti na Minimální preventivní program školy: Slovácko - místo, kde žijeme rádi. Pracovali sami nebo s pomocí studentů ateliéru Keramika pod vedním MgA. Evy Blahůškové a vše fotili studenti ateliéru Užitá fotografie pod vedením Jaromíry Slívové.

Žáci, kteří potřebují větší individuální dopomoc, budou talíře zdobit v prostorách naší školy a výsledná díla i fotografie budou vystaveny při příležitosti Světového dne autismu. Poté si je žáci rozeberou domů k používání.

Na UMPRUMKU putuje velké poděkování.