Oznámení o provozu Základní školy a Mateřské školy Uherské Hradiště, Šafaříkova v období hlavních prázdnin 22. 6. 2020

Oznámení ředitele školy zobrazíte kliknutím na nadpis tohoto článku.

Proč vybrat pro své dítě právě naši školu? 1. 1. 2020

Den matek

Matka, máma, mamka, maminka, maminečka, ...

Den matek se slaví po celém světě, i když v různé dny. V naší zemi připadá oslava svátku na druhou květnovou neděli. Tímto svátkem se vzdává pocta všem maminkám a mateřství.

Ačkoliv má tento svátek svůj původ již ve starověkém Řecku, v Československu se Den matek začal slavit v roce 1923 zásluhou Alice Masarykové, dcery tehdejšího prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka.

Děti většinou obdarovávají své maminky vlastnoručně vyrobenými přáníčky a jinými dárečky, básničkami nebo květinou. Běžně bychom se v naší škole Dni matek také věnovali. Letos jsme alespoň rodičům a jejich dětem nabídli několik aktivit, aby si Den matek užily zejména maminky, ale také celá rodina.

A jak tento den maminky s dětmi strávily?

Evička upekla pizzu.

Monička darovala mamince kytičku.

Jonášek vykreslil srdíčko.

Davídek s Míšou pekli s babičkou dort pro maminku.

Nikolka P. vyrobila přáníčko a upekla s maminkou dort.

Andrejka pekla u babičky koláčky, které jí moc chutnaly a byli na procházce.

Mareček s bráškou kreslil mamince srdíčko.

Domča pekl s celou rodinou buchtu.

Míša D. namaloval mamince srdíčko a společně se setrou upekl buchtu.

Viki byl s rodiči na výletě na Rochusu a uspořádali doma běžecké závody.

Filda B. byl s celou rodinou na výletě na hradě Buchlově, kde si prošli naučnou Lesnickou stezku. Po cestě domů se zastavili ještě u vodní nádrže na Smraďavce.

Eliška byla s maminkou na procházce.

Zuzanka vykreslila srdíčko pro maminku, společně byli na procházce a na houpačkách.

Jožinek se svým sourozencem připravil pro maminku snídani a darovali jí kytičku růží. Nezapomněli také popřát ke Dni matek babičce.

Nikolka E. slavila svátek maminek jahodově.

Kája byla s celou rodinou na výletě.

Filípek U. pomáhal mamince s přípravou oběda, odpoledne byli společně na zahradě, kde objevili trs sedmikrásek připomínajících srdíčko, mamince společně s Verunkou dal kytičku a pusinku a byl neobvykle hodný.

Míša B. byl s maminkou v brněnské zoologické zahradě.

Den matek slavili také žáci naší školy v DZP Kunovice - Na Bělince, kde pekli ovocný dort a užili si spoustu dalších aktivit.