Antarktida

Lední medvěd ptá se lední medvědice, jakto, že taky nepropadá panice...

Písničkou od Pokáče se opět ve spolupráci žáci III. a IX. třídy přenesli do oblastí ledových. Přiblížili si tak velmi okrajově problém tání ledovců a seznámili se s několika zvířaty žijícími na jižní polokouli.

Žáci si pro tuto příležitost přinesli své plyšové kamarády a ve třídě to rázem vypadalo jako na polárním kruhu. Pro dotvoření dokonalé představy autentických zvuků zvířat jsme využili velmi pěknou knížku Hlasy přírody a Albi knížky. Celou hodinou žáky provázela prezentace s úkoly, písničkami i pohádkami. Nechyběla trocha globálního čtení a práce s obrázky. Za nádherná razítka polárních zvířat děkujeme paní učitelce Simoně.

Závěrem si žáci vytvořili z vaty medvídka a mohli se vesele pustit do chytání ryb. Okrajově se tak dotkli i života eskymáků. Krásně teplý kožíšek slušel opravdu všem.