Modrý den

Náš Světový den porozumění autismu znovu v kině.

Ve čtvrtek 4. 4. bylo modro, kam oko dohlédlo. To se ke kinu Hvězda scházeli účastníci Světového dne porozumění autismu ke každoroční akci, pořádané naší školou. Bylo to bezmála tři sta žáků pátých tříd okolních škol a mnoha dalších účastníků, pro podporu této události symbolicky v modrém oblečení.

Během dopoledního programu žáci postupně absolvovali devět stanovišť s různými úkoly, více či méně spjatými s tématem autismu.

Jaké úkoly to byly a jak děti tyto úkoly zaujaly nejlépe dokreslí přiložená fotogalerie.

Po zvládnutí aktivní části dopoledne a po zaslouženém občerstvení se všichni přesunuli do promítacího sálu. Tam společně zhlédli nový film, ne náhodou zvolený pro tento den, Víkendoví rebelové. Ohlas byl skvělý.

Odpolední vernisáž obrazů a fotografií z akce Malování v plenéru dokreslovala videa ze společného tvoření žáků naší školy společně se studenty SUPŠ UH a ZUŠ. Celá akce se nesla v duchu faktu, že "autismus není vidět".

Vernisáž navštívila řada významných osobností Uherského Hradiště. Po krátkém proslovu ředitele naší školy promluvil starosta Uherského Hradiště Ing. Stanislav Blaha, který toto akci každoročně zaštiťuje. Po něm převzal slovo pan Mgr. Aleš Mazúrek, jenž spolu s věhlasně známým fotbalistou 1.FC Slovácko Milanem Petrželou předal naší škole šek na neuvěřitelných 132 700,- Kč, získaných během kampaně Auty pro autisty. Velmi si toho vážíme!

Během vernisáže bylo možné občerstvit se bohatým rautem.

Poté už následovalo odpolední promítání Víkendových rebelů pro veřejnost.

Výstava obrazů a fotografií bude v kině Hvězda k vidění do 17. 4. 2024.

Celá akce se mohla uskutečnit jen díky velkému a srdečnému nasazení pracovníků ZŠ a MŠ Šafaříkova spolu s maminkami našich žáků. Ty pomohly nejen s přípravou bohatého rautu, ale i při samotné organizaci dílniček. Také vám patří velký dík.

Reportáž Televize Slovácko: