Oznámení o provozu Základní školy a Mateřské školy Uherské Hradiště, Šafaříkova v období hlavních prázdnin 1. 7. 2024

Oznámení ředitele školy zobrazíte kliknutím na nadpis tohoto článku.

Canisterapie

Psí návštěva nejen ve vyučování, ale i ve školní družině.

V předvánočním shonu nás přišla opět navštívit Cherry, fenka Flat coated retrievera, abychom se maličko zklidnili a navodila nám příjemné okamžiky při canisterapii. Cherry má za sebou úspěšné zkoušky nejen z canisterapie, ale i lovecké zkoušky. Z prvků dogdancingu, tedy tanec se psy, si žáci vyzkoušeli pár základních prvků, kdy procházela mezi nohama, jako tunelem. Přesvědčila nás však i o tom, že jí není cizí ani asistence. A právě vyhledávání předmětů je pro asistenční psy nedílnou součástí. Žáci schovávali různě po škole mobilní telefon nebo dálkový ovladač na televizi a ona se je snažila vyhledat a přinést zpět do třídy. Hlavním zaměřením canisterapie byl trénink krátkodobé paměti. Jak dobře si pamatujeme předměty, které jsou schované pod ručníkem, pořadí a barvu? No přece skvěle! Závěrečným úkolem byla hra na zlepšení koordinace pohybu - přenášení granulí na tácku pomocí kolíčků na prádlo. A Cherry byla velmi úspěšným záškodníkem, když se granule snažila vyrazit z tácku. Nakonec si canisterapii užili úplně všichni, žáci i samotná Cherry.

Po krátkém odpočinku během oběda se o svou energii podělila i s žáky některých oddělení školní družiny. Tentokrát ve veselém, uvolněném rytmu radostně bez omrzení přinášela různé předměty, nechala se krmit piškoty, vodit na vodítku po škole a v závěru už byli všichni tak unavení, že si užili i individuální polohování.

Děkuji všem, kteří se s nadšením a energií podíleli na tomto canisterapeutickém dni.